«Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Приречное ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Приречное отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области»

 

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Сабақтың тақырыбы: Қайталау

Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушылардың алған білімдерін пысықтау және тереңдету.
Дамытушылығы: Логикалық ойлауын, жылдам есептеу дағдыларын дамыту.
Тәрбиелігі: Ұйымшылдыққа, достыққа, тез есептеуге, озық болуға тәрбиелеу.
Көрнекілігі: Күз мезгілінің суреті, аңдар суреті, үлестірмелер, ойындар, тест.
Әдіс: Сұрақ - жауап, ойын, ой - қозғау.
Түрі: саяхат, аралас сабақ

Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабаққа оқушылардың дайындығын тексеру.
2. Психологиялық дайындық.
Қане біздер ойлайық.
Ойымызды жинайық.
Қандай есеп болса да,
Шешпей оны қоймайық.

- Бүгінгі сабағымыз ерекше. Сабақта саяхатқа шығамыз. – Сабақта алған білімдерімізді ортаға саламыз.

«Жапырақ жинау» ойыны арқылы көбейту кестесін айтамыз.
1 - жапырақ. – Құстар жылы жаққа кетеді. 9х6
2 - жапырақ. – Күн суытады. 7х8
3 - жапырақ. – Жануарлар ұйқыға кетеді. 5х6
4 - жапырақ. – Жапырақтар сарғаяды. 9х4
5 - жапырақ. – Үйлерін ақтайды, сырлайды. 8х5
6 - жапырақ. – Жеміс жидектер жинайды. 7х6
7 - жапырақ. – Егін жинайды. 4х7
8 - жапырақ. – Жаңбыр жауады. 8х8
- Бұл құбылыстардың барлығы қай кезде болады.
«Күз мезгілінде»

 

Жаңа сабақ
- Жаңа сабағымызда «Күзгі орманға саяхат» жасаймыз.
- Орманда қандай аңдар бар екен, олардың қысқа дайындығы қандай екенін байқайық.
- Саяхатқа шықпас бұрын 2 тапсырма көбейту кестесін толықтырып жазайық.
(кесте тақтаға ілінеді.)
8х9 =                 9х9 =
7х3 =                 8х6 =
6х4 =                 9х7 =
- Кестені толтырып жазып, орманға да жеттік.
Ормандағы аюдың.
Құлпынайы көп екен
Теріп - теріп алайық.
Қалтамызға салайық.

- Қане, орманда не бар екен?
- Аю бар екен. Аю тәттілерді көп жеп семіреді де, апанына жапырақтарды төсеп, ұйқыға дайындалады.
- Қане, балалар құлпынайын теріп жіберейік.
№ 3 есеп.
6. Құлпынайдағы есептер.
- Бос тор көзде тұруға тиісті санды атау.

.. * 2 = 18

6 * ... = 42

... * 8 = 72

6 * ... = 24

... * 8 = 40

5 * ... = 35

9 * ... = 81

7 * ... = 70

4 * ... = 24


№ 5 Say a numbers in English and count.
Өзінше ноян
Қорқақ Не?.. (Қоян)
- Сәбіз жегім келіп тұр дейді.
- Сәбіз жинап берейік.
- Кім сәбіз жинасады?.. (3сәбізге 3 оқушыны шығарып, жаздыру және ағылшын тілінде айту)

Example: SEVEN(7) * TWO (2)= FOURTEEN


7 х 2 = 14
6 х 9 + 2 = 56
8 х 5 = 40
7 х 6 + 2 = 44
9 х 4 = 36
7 х 8 = 56
- Өрнектерді пайдаланып, тура теңдіктер құрдық, шығардық.
№ 7
Туғаннан жаңғақ жеп жетілген.
Бұтақтан – бұтаққа секіру.
Бұл не? (Тиін)
- Тиін қысқа саңырауқұлақтарды кептіріп жинап жүр.
- Саңырауқұлақтарда теңдеулер жазылған тақтаға шығару.
92 –  х = 56 : 8                      83 –  х = 72 : 8

- Біздер тиінге көмектесіп саңырауқұлақтарын теріп бердік.
№ 8
Өзі қу
Жүрген жері ду.
Бұл не? (Түлкі)

Түлкі түсті қақпанға.
Жортып келе жатқанда.
- Қақпаннан босатайық.
Босату үшін «Балық аулау» ойынын ойнайық. Балық суреті.
1) 24 кәмпит әр қорапқа 8 кәмпиттен салынды. Кәмпиттер неше қорапқа салынды?
2) Бір байламда 5 кілт бар. Осындай 3 байламда неше кілт бар?

3) Әр бидонда 5 л сүт бар. Осындай 7 бидонда неше литр сүт бар?


- Түлкі сендерге рахмет айтуда.
- Оқушылар енді орнымыздан тұрып, саяхатымыздан қайтайық.
Оқушылар айтады.
«5» болсын алар бағамыз,
Білімнен бақыт табармыз.
Өнер білім көп оқып,
Өсе берсін санамыз.

5. ой қозғау.
- Балалар бүгін көбейтуге есептер шығардық.

- Бәрекелді! Балалар!
Бәріңе бестік баға бар.
Ел қадірін бағалар.
Міне, оқушым қаншаға
Кеңейді өріс өреміз!
Келесіде қалғанын
Тағыда айтып береміз.
Сабақты қорытындылау.
Бағалау.

 

 

Жаңартылған күні: 03.01.2020 13:41
Құрылған күні: 03.01.2020 13:41

Текст