«Ақмола облысы білім басқармасының Зеренді ауданы бойынша білім бөлімі Приречное ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Приречное отдела образования по Зерендинскому району управления образования Акмолинской области»

 

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Менің күн тәртібім

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Менің күн тәртібім

Сілтеме

 Ермекова Т.Н., Сатбекова А.А., 4 сынып оқулығы, «Қазақ тілі мен әдебиеті» № 6, 2020 ж

Сабақтың мақсаты

Сан есімдерді еске түсіріп оқушылар тақырыпқа байланысты мәтін құрастырып, әңгімелейді.

Міндеттері

1.Лексикалық тақырып бойынша мәтін құрастырып, әңгімелейді. Мәтін құрастырғанда сан есімдерді қолданады.

2. Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды, өзінің күн тәртібі туралы айта алады.

3. Уақытты үнемдеуге үйренеді.

Күтілетін нәтиже

Диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, математика

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                             Кезекшімен сұхбат

 

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады.

Қызығушылықты ояту

Тақтадан сағатты көрсетемін.

-Мынау не? Не үшін керек? Қазір сағат неше? Енді сағат неше? Уақытты не үшін білу керек?

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелесеміз?

 

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.

Мағынаны тану

1. Суретпен  жұмыс

-Балалар, мына суреттерге қарап сөйлем құрастырыңдар.

Әсел сағат жетіде оянады. Әсел сағат сегізде мектепке барады. Әсел сағат он екіде үйге қайтады.

 

2. Сөздік жұмысы.

Оянамын, тұрамын, жуынамын, демаламын, киінемін, серуендей-мін, тамақтанамын, ұйықтаймын.

 

3. Жеке жұмыс.

-Жаңа сөздерді пайдаланып, өз күн тәртіптерінді құрастырасың-дар.

Оқушыларды бағыттап жүремін.

 

4. Жұптық жұмыс.

-Сан есімдерді сөзбен жазыңдар:

25, 41, 32, 18, 95, 64, 71, 89, 53, 111.

 

Оқушылар ойланып, сөйлем құрастырады.

 

 

 

Сөздерді тыңдайды, хормен қайталайды, сөз тіркесі мен сөйлем құрастырады.

 

 

Сан есімдерді  еске түсіріп, тапсырманы орындайды.

 

 

 

Сандарды атап, дәптерге жазып алады. Бір бірін тексереді.

   

Ой толғаныс

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелестік? Күн тәртібі адамға не үшін керек? Күн тәртібін құрастыру үшін не білу керек?Сен нешеде оянасың? Таңертеңгі асты нешеде ішесің? Мектепте сабақ нешеде басталады? Нешеде аяқталады?Қай уақытта үйге келесің?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, күн тәртібі жайлы өз ойларын жеткізеді. Сан есімдерді қайталайды.

Бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалаймын.

 

 

 

   

Үйге тапсырма

-«Менің күн тәртібім»-әңгімелеу.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан Республикасы

Сілтеме

 Ермекова Т.Н., Сатбекова А.А., 4 сынып оқулығы, слайдтар

Сабақтың мақсаты

Туған ел туралы білімдерін толықтырады, алған білімдерін жүйелейді, мәтінмен танысады,, жаңа сөздермен жұмыс жүргізеді; мәтінді оқу арқылы сөйлеу әрекеттерін қалыптастыра-ды; Сұраққа дұрыс жауап беруге үйренеді, логикалық ойлау қабілеттері  дамиды, сөздік қорлары молаяды, дүниетанымдары кеңейеді; Адамгершілікке,саналы ел азаматы болуға

тәрбиеленеді.

Міндеттері

 Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды, ҚР туралы айта алады.

Күтілетін нәтиже

Диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, топтық,жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, дүниетану

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                             Кезекшімен сұхбат

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады.

Қызығушылықты ояту

Ой қозғау. Сөзжұмбақ.

1. Ұлт.

2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәмізі.

3. Көктем мерекесі (ай аты).

4. Қазақтың ұлы ақыны.

5. Космодром.

6. Қазақстанның астанасы.

7. Қазақстан  Республикасының рәмізі.

8. Қазақстандағы теңіз.

9. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәмізі.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.

 

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс.

-Мәтінді талқылап, өз ойларыңды флипчартқа түсіресіңдер, жұмыстарыңды қорғайсыңдар.                                                                              Оқушыларды бағытттап жүремін.

2. Жұптық жұмыс.                                                                                                        2-жаттығу, 32- бет

3. Жеке жұмыс.

1.-Берілген сөздерден сөйлем құрастырасыңдар:

1. Менің,  жерім,  туған,  Отаным, Қазақстан

2. Республикасының,  Қазақстан, азаматымын,  мен.

3.Еліміз,  бай,  біздің.

4. Қазақстан,  ел,  мәдениетті,  білімді.

5. Мен, мақтан,  өз,  етемін,  елімді.

6. Біздің,  Қазақстан,  Отанымыз.

 

 2. –Сөйлемдерді аяқтаңдар: 33 бет, 3-жат.                        

Мәтінді оқиды,ақылдасып, кластер жасайды. Тақтаға шығып, жұмыстарын қорғап шығады.

 

 

 

 

Жұпта сөйлеседі.

 

 

Оқушылар ойланып, сөйлем құрастырады.

Тақтаға шығып, сөйлемдерін оқиды.

 

 

 

 

 

 

 

   

Ой толғаныс

«Қазақстан» сөзіне ассоциация жазыңдар.

Сөздерді жазып, ҚР жайлы өз ойларын жеткізеді.

Бағалау

Кері байланыс парақтарын таратамын.

Маған бәрі түсінікті болды

Мен кейбір тапсырмаларды түсінбей қалдым,сұрауға ұялдым

 Мен үшін бүгінгі сабақ қызықты өтті 

 

 

 

 

 

 

 

   

Үйге тапсырма

33-бет, 4-жаттығу -  мақал-мәтелдерді жаттау.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Отан

Сілтеме

 Ермекова Т.Н., Сатбекова А.А., 4 сынып оқулығы, слайдтар

Сабақтың мақсаты

Туған ел туралы білімдерін толықтырады, алған білімдерін жүйелейді, мәтінмен танысады,мәтінді оқу арқылы сөйлеу әрекеттерін қалыптастыра-ды; Сұраққа дұрыс жауап беруге үйренеді, логикалық ойлау қабілеттері  дамиды, сөздік қорлары молаяды, дүниетанымдары кеңейеді; Адамгершілікке,саналы ел азаматы болуға

тәрбиеленеді.

Міндеттері

 Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды, ҚР туралы айта алады.

Күтілетін нәтиже

Диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, топтық, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, дүниетану

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                             Кезекшімен сұхбат

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады.

Үй тапсырмасын тексеру

Мақал-мәтелдерді сұраймын.

Мақал-мәтелдерді айтып береді, бір мақалдың мағынасын ашады.

Қызығушылықты ояту

 Отан деген сөзді естігенде ойларына не түседі?                                                                        

 

Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Кластерді толтырады.

 

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс.

-Мәтінді талқылап, өз ойларыңды қағаз бетіне түсіресіңдер, жұмыстарыңды қорғайсыңдар.                                                                              Оқушыларды бағытттап жүремін.

2. Жеке жұмыс.                                                                                                        1.-Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді көшіріп , буын түрлерін анықтаңдар.                                                                                                         Қазақстанда, адамның, Отаны, болады, достары, бақытты, отбасынан, ауласы.                                                                                                           

2.-Берілген сөздерді екі топқа бөліп жазыңдар: жуан, жіңішке

Отан, жер, қазақ, ел, ата-ана, кіші, үй, аула, көше, мектеп, достар, көрші, тау, өзен, табиғат, орман, дала, жануар.

 

 3.Жұптық жұмыс. 

-Мақал-мәтелдерді аяқтаңдар:                      

 Отанды сүю .....                    ыстық                                                                               Отан оттан да                       отбасынан басталады                                            Отансыз адам –                    жұмақ                                                               Әркімнің өз жері                   ормансыз бұлбұл                                                               Туған жердің ауасы да          туың тік                                                                   Туған жерге ...                         шипа

Мәтінді оқиды,жаңа сөздермен жұмыс жасайды, ақылдасып, кластер жасайды. Тақтаға шығып, жұмыстарын қорғап шығады.

Деңгейлері төмен оқушылар сұрақтарға жауап береді.

 

Тапсырманы жеке орындайды.

 

 

 

 

Тапсырманы орындағаннан кейін бірі-бірін тексереді.

 

 

Жұпта тапсырманы орындайды.

 

 

 

 

   

Ой толғаныс

-Отан дегеніміз не?

Отан туралы “5 жол стратегиясымен жұмыс”

1. Зат есім 2. 2 сын есім 3. 3 етістік 4. Сөйлем 5. Синоним

Құрастырған синквейнді оқиды.

Бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалаймын.

 

   

Үйге тапсырма

Мақал-мәтелдерді жаттау.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Атамекен.

Сілтеме

 Ермекова Т.Н., Сатбекова А.А., 4 сынып оқулығы, слайдтар

Сабақтың мақсаты

Туған ел туралы білімдерін толықтырады; Сұраққа дұрыс жауап беруге үйренеді,логикалық ойлау қабілеттері дамиды; Адамгершілікке, саналы ел азаматы болуға тәрбиеленеді.

Міндеттері

 Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды, ҚР туралы айта алады.

Күтілетін нәтиже

Диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, дүниетану

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                             Кезекшімен сұхбат

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады.

Үй тапсырмасын тексеру

Мақал-мәтелдерді сұраймын.

Мақал-мәтелдерді айтып береді, бір мақалдың мағынасын ашады.

Қызығушылықты ояту

 -Сөздерді жазыңдар:

Ауыл, табиғат, ана, мекен, ер, көше, ел, наурыз.                                                                    

-Мына сөздерді қалай байланыстыруға болады? Сөздердің бірінші әріптерін белгілеңдер, қандай сөз шығады?

- Бүгін сабақта не туралы әңгімелесеміз?

Оқушылар сөздерді жазады. Өз ойларын айтады. Сөздердің бірінші әріптерін белгілеп, сабақтың тақырыбын ашады.

Мағынаны тану

1.Суретпен жұмыс.

-Суретте не көріп тұрсыңдар?Адамдар не істеп отыр?Қайда жұмыс істейді?

2. Жеке жұмыс.                                                                                                        -Сөйлемдерді аяқтаңдар:3-жаттығу.                                                                    Менің атым-... Мен.... жастамын. Менің ұлтым-... Мен ... орта мектебінде оқимын. Менің туған жерім- ... Республикасы.

3.Жұптық жұмыс.

-Мәтінді қазақ тіліне аударыңдар:4- жаттығу.

Моя Родина –Қазахстан. Казахстан-большое государство.

 

 4.Ұжымдық жұмыс. Мәтінмен жұмыс-5жаттығу.

«Даналық ағашы» ойынын өткіземін.

 

 

 

 

 

 

 

5. Жеке жұмыс.

«Атамекен» сөзіне тәуелдік жалғауларды жалғап жазыңдар.

 

Сурет бойынша сөздерді атайды. Сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады.

 

 

 

Тапсырманы жеке орындайды.

 

 

 

Жұпта тапсырманы орындайды.

 

 

 

Мәтінді жылдам, бірақ мұкият оқып шығуы тиіс. Енді әрқайсысы мәтін бойынша бір сұрақ құрап, қағазға жазады. Жүргізушінің қолында сандықша болуы тиіс,

соған оқушылар кезегімен өз сұрақтарын салады. Мәтінді тағы бір рет жылдам оқып шығу керек. Әр оқушы сандықшадан сұрақ жазылған қағаз алып, дауыстап неғұрлым толық жауап беруі тиіс

 

   

Ой толғаныс

 Атамекен сөзін қалай түсінесіңдер?

Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.

 

Бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалаймын.

 

 

   

Үйге тапсырма

Өлеңді жаттау-2- жаттығу.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері.

Сілтеме

 Ермекова Т.Н., Сатбекова А.А., 4 сынып оқулығы, слайдтар

Сабақтың мақсаты

Тәуелсіз елімізді дүниежүзіне таныта білген мемлекеттік рәміздер туралы білімдерін жан-жақты дамытады, әрбір бөлшегіндегі ұлттық белгілерді ұғынады, мемлекеттік
символиканың аса маңыздылығын анықтайды

Міндеттері

 Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды, ҚР туралы айта алады.

Күтілетін нәтиже

Мемлекеттік рәміздер жайлы толықтырған білімдеріне қорытынды жасайды. Өздігінен және уақыт үнемдей отыра, берілген тапсырмаларды топта талқылап бірлесе жұмыс жасайды. Өз деңгейлері бойынша жаттығулар, тапсырмалар орындайды. Ойларын ашық айта алады. Тақырыптың өмірге қажеттілігін түсінеді

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, дүниетану

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                             Кезекшімен сұхбат

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады.

Үй тапсырмасын тексеру

Өлеңді сұраймын.

Өлеңді айтып береді.

Қызығушылықты ояту

- Тақтадан мемлекеттік рәміздерді көрсетемін.

Бүгін сабақта не туралы әңгімелесеміз?

Суреттерге қарап, сабақтың тақырыбын ашады.

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс. Ұжымдық жұмыс. Жұптық жұмыс.

-Мәтінді оқып шығыңдар. Таныс емес сөздерді белгілеңдер. Мәтіннен кейінгі сұрақтарға жауап беріңдер.

 

2. Жеке жұмыс

Мәтінді меңгерте түсу мақсатында грамматикалық тапсырмалар орындатамын.

А) Мәтіннен ашық буынды сөздерді теріп жазыңдар.

Б) Мәтіннен 1,2,3 буынды сөздерді бөлек жазыңдар.

 

 

3. Мәтін бойынша «Шеңбер бойымен әңгімелеу» ойынын өткіземін.

 

 

 

 

 

 

 

4.Ұжымдық жұмыс. Сөйлемдер құрастыру

Отан, мемлекет, ту, елтаңба, бай, үлкен, табиғат, таулар, көркем.

Мәтінді оқиды, сөздердің мағынасын бірігіп ашады. Сұрақтарға жауап береді.Жұптасып диалог құрастырады.

 

 

Тапсырмаларды жеке орындайды.

 

 

 

 

 

Мәтінді тағы бір рет мұқият оқып шығады. Шеңбер бойымен отырады. Ортада жүргізуші көзін жұмып, кез келген ойыншыны нұсқайды. Мәтінді ойдан жаңғыртуды сол бастайды. Бұдан әрі сағат тілінің бағытымен әрқайсысы мәтіннің бір сөйлемін айтабереді.Соңына дейін солай жүреді.

 

Сөздерді падаланып сөйлемдер құрастырады.

   

Ой толғаныс

 ҚР мемлекеттік рәміздері не? Олар қашан қабылданды? Түсі қандай? Көк түс ненің беолгісі? Алтын түс? Мемлекеттік рәміздер нені көрсетеді?

Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.

 

Бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалаймын.

 

 

   

Үйге тапсырма

Мәтінді мазмұндау 2 жаттығу.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұраны.

Сілтеме

 Ермекова Т.Н., Сатбекова А.А., 4 сынып оқулығы, слайдтар

Сабақтың мақсаты

Тәуелсіз елімізді дүниежүзіне таныта білген мемлекеттік рәміздер туралы білімдерін жан-жақты дамытады, әрбір бөлшегіндегі ұлттық белгілерді ұғынады, мемлекеттік
символиканың аса маңыздылығын анықтайды

Міндеттері

 Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды, ҚР туралы айта алады.

Күтілетін нәтиже

Мемлекеттік рәміздер жайлы толықтырған білімдеріне қорытынды жасайды. Өздігінен және уақыт үнемдей отыра, берілген тапсырмаларды топта талқылап бірлесе жұмыс жасайды. Өз деңгейлері бойынша жаттығулар, тапсырмалар орындайды. Ойларын ашық айта алады. Тақырыптың өмірге қажеттілігін түсінеді

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі, дүниетану

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                             Кезекшімен сұхбат

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады.

Үй тапсырмасын тексеру

Мәтінді сұраймын.

Мәтіннің мазмұнын айтып береді.

Қызығушылықты ояту

- Тақтадан мемлекеттік рәміздерді көрсетемін. ҚРмемлекттік рәміздері қандай?

Әнұранды тыңдатқызамын.                                                                            Бүгін сабақта не туралы әңгімелесеміз?

Суреттерге қарап, өз ойларын айтады. Орындарынан тұрып, әнұранды

тыңдайды. Сабақтың тақырыбын ашады.

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс. Ұжымдық жұмыс. Жұптық жұмыс.

-Мәтінді оқып шығыңдар. Таныс емес сөздерді белгілеңдер. Мәтіннен кейінгі сұрақтарға жауап беріңдер.

Мемлекеттік Әнұран

1.Жиналыстар мен мәжілістерде;

2.Ескерткіштер орнатылғанда;

3.Шет елдердің мемлекет басшыларын қарсы алғанда немесе шығарып салғанда орындалады.

4.Әнқранды міндетті түрде түрегіп тұрып тыңдайды.

 

2. Жеке жұмыс

Мәтінді меңгерте түсу мақсатында грамматикалық тапсырмалар орындатамын.

А) Мәтіннен сандарды теріп жазыңдар.

Б) Мәтіннен бітеу буынды сөздерді теріп жазыңдар.

 

3.Ұжымдық жұмыс. Сөйлемдер құрастыру

Күн, алтын, менің елім, тәуелсіз ел, бақыт.

 

4. Грамматикалық тапсырмалар. Деңгейлік тапсырмалар.

1.Мақалдың сөздерін буынға бөліп, түрлерін анықтаңдар:

Туған жердей жер болмас

Туған елдей ел болмас.

 

2. «Бақыт» сөзіне фонетикалық талдау жасаңдар.

 

3. «Ән» сөзіне тәуелдік жалғауларды жалғап жазыңдар.

Мәтінді оқиды, сөздердің мағынасын бірігіп ашады. Сұрақтарға жауап береді.Жұптасып диалог құрастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырмаларды жеке орындайды.

 

 

 

 

Сөздерді падаланып сөйлемдер құрастырады.

 

 

Өз деңгейіне тапсырмаларды орындайды.

   

Ой толғаныс

 ҚР мемлекеттік рәміздері не? Олар қашан қабылданды? ҚР мемлекеттік әнұраны қашан қабылданды? Сөзін кімдер жазған? Әнін кім жазған? Әнұран қай кезде орындалады?

Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.

 

Бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалаймын.

 

 

   

Үйге тапсырма

Әнұранды жаттау.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Есіл өзені

Сілтеме

 4 сынып оқулығы.

Сабақтың мақсаты

Оқушылар Есіл өзені туралы әңгімелейді.

Міндеттері

Оқушылар жаңа тақырыпты мысалдар арқылы түсінеді. Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды,сөйлеу қабілеттері қалыптасады. Әдепті, мейірімді болуға үйренеді..

Күтілетін нәтиже

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, топтық жұмыс, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, дарынды және талантты балалармен жұмыс,бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                             Кезекшімен сұхбат

Оқушыларды  үш топқа бөлемін.

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады. Оқушылар гүл түстері арқылы топтарға бөлінеді.

Қызығушылықты ояту

Тақтадан Есіл өзенінің суретін көрсетемін.

- Суретте не бейнеленген?Қандай өзендерді білесіңдер?

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелесеміз?

 

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.

 

Мағынаны тану

1.Топтық жұмыс

-Мәтінді оқып шығындар. Топта талқылаңдар. Кластер жасаңдар.

Оқушыларды бақылап, бағыт беріп жүремін. Әр топтың жұмысына талдау жасаймын-ерекшеліктеріне тоқтаймын.

 

2. Жұптық жұмыс.

-Жұптасып, мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер, 128 бет

 

3. Жеке жұмыс. Грамматикалық тапсырма.

1.-Сан есімнің ережесін еске түсіріңдер. 128 бет, 2- жаттығудағы сандарды сөзбен жазыңдар

2. «Өзен»  деген сөзді тәуелдеңдер.  Дәптерлеріңді ауыстырып, баға қойыңдар

 

 

Әр топ мәтінді топта талқылайды.

Өз ойларын қағаз бетіне түсіріп шығады.

Тақтаға шығып, жұмыстарын қорғап шығады.

 

 

Деңгейі жоғары оқушы сұрақ қояды, деңгейі төмен оқушы жауап береді.

 

Сан есімнің ережесін еске түсіріп, тапсырманы орындайды.

 

Берілген сөзді тәуелдейді. Бір- бірін бағалайды

   

Ой толғаныс

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелестік?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзен туралы  өз ойларын жеткізеді.

Бағалау

Өзін-өзі және достарын бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Топта сөйлеп, идея айтқандығын бағала

Белсенділігін бағала

 
 

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағын толтырып шығады.

   

Үйге тапсырма

-«Қазақстандағы өзендер » тақырыбына тұсаукесер.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Алматы көлі.

Сілтеме

 4 сынып оқулығы. Суреттер

Сабақтың мақсаты

Оқушылар Алматы көлі туралы әңгімелейді.

Міндеттері

Оқушылар жаңа тақырыпты мысалдар арқылы түсінеді. Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды,сөйлеу қабілеттері қалыптасады. Әдепті, мейірімді болуға үйренеді.

Күтілетін нәтиже

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, топтық жұмыс, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, дарынды және талантты балалармен жұмыс,бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                            

Кезекшімен сұхбат

Оқушыларды  үш топқа бөлемін.

 

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады. Оқушылар 1,2,3 сандары арқылы топтарға бөлінеді.

                                                                                              Үй жұмысын тексеру

«Алматы» мәтіннің мазмұнын сұраймын. Грамматикалық ережелерді .

Грамматикалық ережелерді еске түсіреді. Мәтіннің мазмұнын айтып береді.

 

Қызығушылықты ояту

Тақтадан Қазақстан картасын  көрсетемін.

-Қазақстанда қандай өзендер бар? Атап, көрсетіңдер.Картада өзендер қалай бейнеленген? Мынау ненің белгісі?-көлді көрсетемін.

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелесеміз?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.

 

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс. Топтық жұмыс

-129 бет, 1- жаттығу.Мәтінді түсініп оқыңдар, жаңа сөздерден сөз тіркестер, сөйлем құрастырыңдар.

Оқушыларды бақылап, бағыт беріп жүремін. Әр топтың жұмысына талдау жасаймын-ерекшеліктеріне тоқтаймын.

 

 

2. Жұптық жұмыс.

-Жұптасып, мәтін  бойынша сұрақтар құрастырыңдар.

 

 

3. Жеке жұмыс. Грамматикалық тапсырма.

1.-Сан есімдерді еске түсіріңдер. 129 беттегі 2- жаттығуды орындаңдар. Сандарды сөзбен жазыңдар.

 

2.4-жаттығудағы жақша ішіндегі сөздерді аударып жазыңдар.

 

3.Мәтіннен зат есімдерді , етістіктерді теріп жазыңдар.

129 беттегі 1- жаттығудағы мәтінді оқиды, түсінгендерін қағаз бетіне түсіреді. Жаңа сөздерден сөз тіркестер, сөйлем құрастырады.

-Олардың ішінде, орны бөлек, тәулік, құлпырады, өңірінде.

Топта талқылап бір- біріне көмек көрсетеді.

 

Деңгейі жоғары оқушы сұрақ қояды, деңгейі төмен оқушы жауап береді.

 

 

Сан есімдерді еске түсіреді

129 беттегі 2- жаттығуды орындайды. Сандарды сөзбен жазады.

 

Сөздерді аударып, сөйлемдерді жазады.

 

   

Ой толғаныс

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелестік? Алматы көлі қандай?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, Алматы көлі туралы  өз ойларын жеткізеді.

Бағалау

 

Топ басшылары бағалау парағын толтырып шығады.

 

   

Үйге тапсырма

129 бет, 1- жаттығуды мазмұндау,  тұсаукесер дайындау «Қазақстан көлдері»

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

 

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Алматы

Сілтеме

 4 сынып оқулығы.Слайдтар

Сабақтың мақсаты

Оқушылар Алматы туралы әңгімелейді.

Міндеттері

Оқушылар жаңа тақырыпты мысалдар арқылы түсінеді. Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды,сөйлеу қабілеттері қалыптасады. Әдепті, мейірімді болуға үйренеді.

Күтілетін нәтиже

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, топтық жұмыс, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, дарынды және талантты балалармен жұмыс,бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                            

Кезекшімен сұхбат

Оқушыларды  үш топқа бөлемін.

 

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады. 1,2,3 сандары арқылы топтарға бөлінеді.

                                                                                              Үй жұмысын тексеру

«Есіл өзені » мәтіннің мазмұнын сұраймын. Грамматикалық ережелерді .

Грамматикалық ережелерді еске түсіреді. Мәтіннің мазмұнын айтып береді.

 

Қызығушылықты ояту

1.Сөзжұмбақты шешкіземін.

1.Яблоко.
2.Қалада оның түрлері көп.
3. Сабақта оны оқимыз.
4. Әжем ...да тұрады.
5. Оған бормен жазамыз.
6. Үй жануары.

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелесеміз?

2.Алматының көрікті жерлері - слайд

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.

1.Алма
2.Көлік
3. Мәтін
4. Ауыл
5. Тақта
6. Мысық  АЛМАТЫ

Суреттерді тамашалайды.

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс. -129 бет, 1- жаттығу.

-Мәтінді түсініп оқыңдар, жаңа сөздерден сөз тіркестер, сөйлем құрастырыңдар.

 

2.Топтық жұмыс
1топ -мәтінді оқып, аударасыңдар
2 топ -мәтінге сұрақтар құрастырасыңдар
3 топ -мәтіндегі көпше түрде тұрған сөздерді теріп жазасыңдар

 

 

3. Жеке жұмыс. Грамматикалық тапсырма.

1.-2-жаттығу. Сөздерді буынға бөліп жазыңдар.

 

2.3-жаттығу. Тиісті буындарды қойып, жазыңдар.

 

3.Мәтіннен жалпы, жалқы зат есімдерді бөлек жазыңдар.

129 беттегі 1- жаттығудағы мәтінді оқиды, Жаңа сөздерден сөз тіркестер, сөйлем құрастырады.

 

Әр топ өз тапсырмасын орындайды. Бірігіп тексереміз.

 

 

 

.

Тапсырмаларды жеке орындайды.

 

   

Ой толғаныс

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелестік? Алматы  қандай қала?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, Алматы туралы  өз ойларын жеткізеді.

Бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан оқуыларды бағалаймын

 

 

   

Үйге тапсырма

49 бет, 1- жаттығуды мазмұндау,  тұсаукесер дайындау «Алматы қаласы»

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Түркістан

Сілтеме

 4 сынып оқулығы.Слайдтар

Сабақтың мақсаты

Оқушылар Түркістан туралы әңгімелейді.

Міндеттері

Оқушылар жаңа тақырыпты мысалдар арқылы түсінеді. Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды,сөйлеу қабілеттері қалыптасады, дауыссыз дыбыстарды қайталайды. Өз елінің тарихын біліп, құрметтеуге тәрбиеленеді.

Күтілетін нәтиже

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, топтық жұмыс, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, дарынды және талантты балалармен жұмыс,бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                            

Кезекшімен сұхбат

Оқушыларды  үш топқа бөлемін.

 

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады. Түрлі түсті парақшалар арқылы топтарға бөлінеді.

                                                                                              Үй жұмысын тексеру

«Алматы көлі » мәтіннің мазмұнын сұраймын. Грамматикалық ережелерді .

Грамматикалық ережелерді еске түсіреді. Мәтіннің мазмұнын айтып береді.

 

Қызығушылықты ояту

1.Түркістанның көрікті жерлері – суреттер көрсетемін.

Суреттерді тамашалайды.Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.

 

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс. 45- бет, 1- жаттығу.

-Мәтінді түсініп оқыңдар, жаңа сөздерден сөз тіркестер, сөйлем құрастырыңдар.

 

2.Топтық жұмыс
1топ -мәтінді оқып, аударасыңдар
2 топ –сұрақтарға жауап бересіңдер

 3 топ –кластер жасап, мәтінді мазмұндайсыңдар

 

3. Жеке жұмыс. Ұжымдық жұмыс. Грамматикалық тапсырма.

1.-2-жаттығу. Сөздерді топтап жазыңдар.

 

2.3-жаттығу.Сөйлем құрастырыңдар.

 

3.Мәтіннен жалпы, жалқы зат есімдерді бөлек жазыңдар.

Жалпы-нарицательные, жалқы-собственные

 

45 беттегі 1- жаттығудағы мәтінді оқиды, Жаңа сөздерден сөз тіркестер, сөйлем құрастырады.

 

Әр топ өз тапсырмасын орындайды. Бірігіп тексереміз.

 

 

 

 

Тапсырмаларды жеке орындайды.

 

   

Ой толғаныс

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелестік?Түркістан қандай қала? Қаланың көне аттары қандай? Қалада қандай кесене бар? Қожа Ахмет Йасауи кім?Түркістан қандай жер?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, Түркістан туралы  өз ойларын жеткізеді.

Бағалау

Бағалау парақтарын таратамын.

Бағалау парақтарын толтырады.

 

   

Үйге тапсырма

45 бет, 1- жаттығу-мазмұндау, 4-жаттығу.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

 

 

Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні

Даулеталиева Б.С.

Күні:

        4 сынып-

Сабақтың тақырыбы

Түркістан

Сілтеме

 4 сынып оқулығы.Слайдтар

Сабақтың мақсаты

Оқушылар Түркістан туралы әңгімелейді.

Міндеттері

Оқушылар жаңа тақырыпты мысалдар арқылы түсінеді. Лексикалық тақырып бойынша сөздік қорлары дамиды,сөйлеу қабілеттері қалыптасады, дауыссыз дыбыстарды қайталайды. Өз елінің тарихын біліп, құрметтеуге тәрбиеленеді.

Күтілетін нәтиже

Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені, қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне үйренеді. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттері дамиды, сөздік қорлары молаяды.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ.

Әдіс-тәсілдері

СТО, АҚТ, топтық жұмыс, жеке , жұптық жұмыс, диалогтік оқыту және оқу, көшбасшылық және басқару, дарынды және талантты балалармен жұмыс,бағалау.

Пәнаралық байланыс

Орыс тілі.

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу                                                                                            

Кезекшімен сұхбат

Оқушыларды  үш топқа бөлемін.

 

Кезекші сұрақтарға жауап беріп, өз міндетін атқарады. Түрлі түсті парақшалар арқылы топтарға бөлінеді.

                                                                                              Үй жұмысын тексеру

«Бейбітшілік қаласы » мәтіннің мазмұнын сұраймын. Грамматикалық ережелерді .

Грамматикалық ережелерді еске түсіреді. Мәтіннің мазмұнын айтып береді.

 

Қызығушылықты ояту

1.Түркістанның көрікті жерлері – суреттер көрсетемін.

Суреттерді тамашалайды.Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады.

 

Мағынаны тану

1.Мәтінмен жұмыс-45 бет.

1.-Мәтінді оқып шығыңдар. Мәтінді аударыңдар.

 

2. «Даналық ағашы» ойынын өткізу.

Оқушыларды ойынның шартымен таныстырамын.

 

 

 

 

3. Грамматика.

Сызба бойынша жіктік жалғаулармен таныстырамын-60 бет.

 

4.Ұжымдық жұмыс.

1-жаттығу.

-Сөздерді жіктейсіңдер.

Ұста, дәрігер, ұшқыш, жүр, отыр.

Оқып шығады, аударады.

 

 

Мәтінді жылдам, бірақ мұкият оқып шығуы тиіс. Енді әрқайсысы мәтін бойынша бір сұрақ құрап, қағазға жазады. Жүргізушінің қолында сандықша болуы тиіс,

соған оқушылар кезегімен өз сұрақтарын салады. Мәтінді тағы бір рет жылдам оқып шығу керек. Әр оқушы сандықшадан сұрақ жазылған қағаз алып, дауыстап неғұрлым толық жауап беруі тиіс

 

Ережемен танысады.

 

 

Тапсырмаларды бірлесіп орындайды.

Мен ұстамын,дәрігермін, ұшқышпын

Сен ұстасың, дәрігерсің, ұшқышсың

Сіз ұстасыз, дәрігерсіз, ұшқышсыз

Ол ұста, дәрігер, ұшқыш

   

Ой толғаныс

-Бүгін сабақта не туралы әңгімелестік?Түркістан қандай қала? Қаланың көне аттары қандай? Қалада қандай кесене бар? Қожа Ахмет Йасауи кім?Түркістан қандай жер?

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, Түркістан туралы  өз ойларын жеткізеді.

Бағалау

Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды бағалаймын.

Толық түсіндім

Түсінбедім

Сұрақтарым бар

 

 

 

Кері байланыс парақтарын толтырады.

 

 

 

 

   

Үйге тапсырма

45 бет, 1- жаттығу-мазмұндау, 4-жаттығу.

Күнделіктеріне тапсырманы жазып алады.

 

           

 

 

 

Жаңартылған күні: 09.11.2020 20:51
Құрылған күні: 09.11.2020 20:51

Текст